Статті

ВІНІРИ: ПОЕТАПНА КЛІНІЧНА ПРОЦЕДУРА, ОСОБЛИВОСТІ ВИГОТОВЛЕННЯ ТИМЧАСОВИХ РЕСТАВРАЦІЙ

Сьогодні наші пацієнти вже багато чули про вініри і часто просять встановити саме їх. Виготовлення якісних тимчасових конструкцій, як і інші аспекти процесу, має велике значення для задоволеності пацієнта лікуванням і збереження його здоров'я.

Молодий чоловік звернувся до клініки зі скаргою на неестетичний вигляд посмішки. Він попросив закрити або зменшити проміжки між передніми зубами. 

Під час огляду ми виявили множинні діастеми в області 1.3-2.3. Зміни кольору зубів не помітили, і будь-яких скарг щодо цього не було. Зробивши кілька фотографій і підготувавши невеликий відеоролик для передачі інформації до зуботехнічної лабораторії, ми зняли два відбитки, щоб попросити виготовити діагностичний wax-up і приступити до аналізу ситуації.

Фото 1. Вигляд спереду перед початком лікування.

Фото 2. Вигляд справа перед початком лікування.

Фото 3. Вигляд зліва перед початком лікування.

Фото 4. Посмішка пацієнта.

 Фото 5. Виготовлено силіконовий ключ для перенесення wax-up у ротову порожнину.

Фото 6. Зуби легко ізолюються тефлоновою стрічкою, що дасть нам змогу без будь-яких проблем видалити зайвий матеріал.

 Фото 7. Самостійно твердіючий композит (Luxatemp Star, DMG) дозволяє легко перенести mock-up у ротову порожнину.

 

Фото 8. Після введення силіконового ключа зайвий матеріал швидко видаляється мікробрашем.

 Фото 9. Завдяки mock-up пацієнт розуміє, щó саме ми плануємо зробити, і може відразу оцінити кінцевий результат. Лікарю ж він дозволяє оцінити wax-up як з естетичної, так і з функціональної точки зору.

 Фото 10. Лінія посмішки з mock-up.

Пацієнта можна відправити додому зі встановленим mock-up, щоб він поцікавився думкою родичів і друзів.

Фото 11. Під час наступних відвідувань було встановлено новий mock-up, в якому алмазним бором були зроблені насічки заданої глибини. Вони послужать орієнтиром для подальшого препарування.

Фото 12. Щоб краще контролювати процес препарування, насічки заданої глибини можна виділити олівцем. Препарування безпосередньо крізь mock-up значною мірою забезпечує максимальну консервативність лікування.

Фото 13. Помітно, що в деяких ділянках залишився полімер від mock-up.

Фото 14. Реставрування не проводитиметься в ділянках, де залишився полімер від mock-up.

Фото 15. Завжди важливо перевіряти глибину препарування зубів за допомогою силіконового ключа. Цим ключем можна контролювати редукцію середньої третини вестибулярної поверхні в оклюзійній площини.

Фото 16. А цей ключ дозволяє перевірити ступінь редукції різального краю і зрозуміти, чи є потреба у корекції дизайну препарування.

Фото 17. Вигляд справа.

Фото 18. Зробивши певні виправлення, можна оцінити ситуацію за допомогою того ж ключа.

 Фото 19. Тепер настав час вивести приясенний кордон препарування у розраховану нами зону. Для цього нам знадобиться ретракційна нитка.

Оскільки в цьому випадку немає жодних проблем із кольором, краї реставрації можна залишити без занурення у ясенну борозенку.

Якщо краї реставрації розміщені поза ясенною борозенкою, то буде набагато простіше проводити препарування, знімати якісний відбиток, ізолювати зуби під час фіксації, видаляти зайвий цемент, стежити за станом реставрацій протягом певного часу і, остання, але не менш важлива перевага, пацієнтові буде легше правильно очищати зуби.

Фото 20. Пришийкові краї знаходяться поряд із яснами, але безумовно в екстра-гінгівальній позиції.

 Фото 21. Вигляд справа.

 Фото 22. Вигляд зліва.

Фото 23. Для зняття відбитка вводиться нова ретракційна нитка.

Фото 24. Після отримання відбитка проводиться реєстрація лицевої дуги.

Фото 25. Фотографування зубів із прикладеними шаблонами колірних відтінків проводиться для передачі зубному технікові.

Фото 26. Тепер настав час виготовлення тимчасової реставрації. Навколо оброблених зубів фіксується тефлонова стрічка, за допомогою якої можна легко видалити зайвий матеріал.

Фото 27. Пацієнт насилу зміг знайти час, щоб прийти до клініки для фіксації реставрацій. Тому довелося чекати більше 3 тижнів.

Це – досить тривалий період для носіння такої тонкої та великої тимчасової реставрації. Тому, щоб звести до мінімуму ризик поломки, ми вирішили використовувати матеріал підвищеної міцності (LuxaCrown, DMG).

Фото 28. Вигляд посмішки з тимчасової реставрацією. Зуби виглядають насправді дуже естетично, а поверхня має яскравий блиск, який легко забезпечити.

Фото 29. Відбитки, реєстрати, параметри лицевої дуги, фотографії та кілька коротких відео були відправлені зубному технікові Pasquale Casaburo.

Фото 30. Pasquale Casaburo приступив до пошарового нанесення кераміки.

Фото 31. Він додає кілька шарів різних видів кераміки і наносить безліч дрібних характеристик, щоб конструкція виглядала природно.

Фото 32. Нарешті, ми отримали вініри з лабораторії.

За допомогою інструмента VeneerMe дуже зручно тримати, переміщати, обробляти, промивати й очищати вініри та будь-які інші непрямі реставрації.

Фото 33. Тимчасові реставрації видалено. Проводиться примірка вінірів із використанням примірювальної пасти (Vitique, DMG) – для імітації впливу цементу.

Фото 34. Кофердам дозволяє без будь-яких проблем повністю ізолювати операційне поле. Він є незамінним інструментом для проведення адгезивних процедур. Розташовані поза ясенною борозенкою краї препарування дуже швидко ізолюються за допомогою додаткових клампів.

Фото 35. Настав час знову примірити вініри, тільки щоб переконатися, що кофердам не заважає правильно встановити реставрацію.

 Фото 36. Сусідні зуби ізолюються тефлоновою стрічкою, після чого на відпрепаровані ділянки наноситься адгезив.

Фото 37. Внутрішню поверхню вініра протягом 60 секунд протравлюють фтористоводневою кислотою.

 Фото 38. Завдяки інструменту VeneerMe процедура промивання водою проводиться неймовірно просто й безпечно, тому що ймовірність падіння винира виключено.

Фото 39. Після ретельного висушування на протравлену поверхню на 60 секунд нанесли двокомпонентний силан (Silane, DMG), після чого акуратно підсушили його теплим повітрям.

Фото 40. Після цього на вінір і на відпрепарований зуб наноситься шар бондінгової смоли (на цьому етапі полімеризація не виконується), потім – крапля полімерного цементу (Vitique, DMG). Після нескладної процедури видалення надлишків, проводиться фотополімеризація протягом однієї хвилини.

 Фото 41. Уся процедура проводиться поетапно на кожному зубі. По мірі її виконання важливо відзначити: що далі ми просуваємося, то ретельніше слід перевіряти правильність посадки, тому що є досить високий ризик виникнення перешкоди у вигляді невеликої кількості зайвого адгезиву або цементу. 

 Фото 42. Коли всі вініри зафіксовано, на зуби наноситься шар гліцеринового гелю, і проводиться остаточна полімеризація без доступу кисню.

Фото 43. Фініруванія й полірування проводяться дуже акуратно. Спочатку використовується гострий інструмент (Eccesso – з набору Styleitaliano LM Arte kit), потім – малоабразивні алмазні бори, силіконові голівки, полірувальні смужки та алмазні пасти. Також перевіряється оклюзія.

 Фото 44. За два тижні ясна виглядають більш здоровими, помітна добра колірна інтеграція, а пацієнт дуже задоволений результатом!

Фото 45. Кінцевий вигляд посмішки пацієнта.

 Фото 46. Фотографії зроблені камерою смартфона (MDP, професором Louis Hardan).

Висновок

Працювати над такими ситуаціями – одне задоволення, за умови дотримання протоколу, злагодженої командної роботи і наявності доброго зубного техніка. Все починається з належної підготовки документації, відбитків, фотографій, відеороликів та обговорення деталей з пацієнтом, щоб зрозуміти, який результат він сподівається отримати. Дуже важливо правильно виготовити wax-up і потім moсk-up, тому що з ними можна продемонструвати результат пацієнтові та виявити вади, якщо вони є. У разі виготовлення вінірів, тимчасові реставрації часто стають проблемою через низьку ретенцію та малу товщину. Якщо часу недостатньо, слід добре подумати над вибором відповідного матеріалу й техніки. На стадії фіксації цементом завжди важливо не поспішати й уважно виконувати кожну дію – послідовно на кожному зубі.

Ми повинні сказати велике спасибі Pasquale Casaburo – дуже талановитому зубному технікові, чия допомога й підтримка завжди дуже важливі.

Опублікувати 29.01.2020
До разделу